Kuidas sündisid Rabarebase kodud

kinnisvara arendus

Kuidas sündisid Rabarebase kodud

Pineredi meetod

Pineredi asutajate teekond kinnisvara arenduse vallas sai alguse kuus aastat tagasi ja tõukus soovist iseendile kodud ehitada. Lähtuvalt meie enda vajadustest rajasime väikese viie majaosaga ridaelamu Tallinnasse, Mooni tänav 64. Meist ülejäänud majaosad leidsid endile kiiresti uued omanikud ja saime palju kiita optimaalse planeeringu eest. See kogemus õpetas meile kui tähtis on hea kodu loomisel suhelda juba esimesest päevast peale selle tulevaste elanikega.

Mooni 64 ridaelamu

Rabarebase kinnisvaraarenduse projektiga alustades võtsimegi kohe eesmärgiks välja selgitada uut kodu otsivate inimeste soovid ja vajadused. Selle alusel plaanisime projekteerida hoone, kus kõigil inimestel oleks hea elada. Kliendiuuringud.ee juhataja Mari Arnover viis meie palvel läbi kaheosalise uuringu. See sisaldas endas kümneid intervjuusid ja põhjaliku online küsitlust. Vastuseid saime enam kui kolmesaja inimese käest.

Kliendiuuring

Kliendiuuringu tulemusi kokku võttes avastasime, et niipalju kui on inimesi, on ka erinevaid soove ja vajadusi. Ei ole olemas ideaalset kodu, mis sobiks ühtmoodi kõigile. Kuuldavasti olevat sama tõdemusega lõppenud ka kõik varasemad kinnisvaraarendajate poolt läbi viidud uuringud. Lõpuks on ikkagi arhitektid pidanud mingisuguse kompromisslahenduse valmis joonistama. Vahest just seepärast on erinevalt Skandinaaviamaadest Eestis tavaks, et kliendil lubatakse teha küllaltki suuri muudatusi oma uue kodu planeeringus ja siseviimistluses. Kuid iga muudatuse tegemine eeldab eraldi hinnakalkulatsiooni koostamist, ümberprojekteerimist ja erikokkuleppeid ehitajaga. See kõik on keeruline ja aeganõudev protsess. Pealegi saab klient muudatuse hinna teada alles pärast kalkulatsiooni valmimist.

Valikuvabadus

Meie ei visanud siinkohal püssi põõsasse. Uuringu tulemusi süvitsi analüüsides saime aru, et suur ja avar elutuba, piisav panipaiga ja kapiruum ning võimalikult privaatne hooviala on kõigi inimeste ühiseks sooviks. Sealt edasi hakkasid juba arvamused lahknema – seda nii korruselisuse, magamistubade suuruse ja arvu, avatud või eraldatud köögi, sauna olemasolu kui ka paljude teiste detailide osas. Viimaks otsustasime luua kolm erinevat hoonetüüpi, mis peaksid vastama pea kõikide klientide ootustele. Rabarebase aedlinnas on olemas nii Harjumaa kinnisvaraarenduste kõige väiksemad, vaid kahe magamistoaga, kui ka pretsedenditult suurimad, kuue magamistoaga majaosad ja kõik see mis nende vahele jääb.

Kõige erilisemaks lahenduseks on kindlasti uue kodu konfiguraator. See avaneb, kui vajutada kodulehe hinnakirjas sobiva majaosa peale. Konfiguraator võimaldab juba enne broneerimistaotluse esitamist oma uue kodu planeeringut sobivamaks muuta. Samuti on kohe näha ka kõigi muudatuste hind. Õige pea lisandub sellele ka siseviimistlusmaterjalide valik ja kombineerimine. Veidi aja pärast saame pakkuda ka teisi lisasid nagu köögimööbel, valgustid ja elektriautode laadijad. Juba broneeringu teinud klientidel on võimalus oma valikuid muuta ja uusi lisasid juurde tellida.

 

Martin Varvas, Pineredi partner ja ehituskunstnik